poniedziałek, 23 czerwca 2014

Napar z sałaty na bóle miesiączkowe, wywar z liści na poprawę trawienia - Przepisy wg dr Górnickiej!

Witajcie!

Ostatni post był o sałacie ->WŁŚCIWOŚCI SAŁATY i w tym temacie jeszcze chcę pozostać! Obiecałam Wam kilka lekarskich przepisów właśnie z wykorzystaniem sałaty! 
Co mnie najbardziej zaskoczyło?

NAPAR  Z SAŁATY uspokaja bóle miesiączkowe!
Porwij 5 liści sałaty na drobne kawałeczki, zalej szklanką wrzątku i zostaw do naciągnięcia przez 5 minut. Popijaj małymi porcjami  w ciągu dnia po 2-3 łyżeczki. 

SPRAWDZONE: Ponieważ mogłam w tym tygodniu testować napar z sałaty na sobie mogę potwierdzić jej działanie! Napar rozluźniał oraz działał lekko przeciwbólowo. W ciągu dnia wypiłam dwie szklanki naparu, małymi porcjami i może to tylko przypadek, a może właśnie działanie sałaty ponieważ miałam bardzo spokojny okres. 

Dodatkowo napar wypity przed snem pomaga nam zasnąć, gdyż uspokaja i koi nasze  nerwy. 

WYWAR Z LIŚCI SAŁATY na poprawę trawienia
Taki wywar przygotuj z 75 gram sałaty na litr wody. Zalej podartą w palcach sałatę zimną wodą i na małym ogniu podgrzewaj przez 30 minut. Pij trzy szklanki dziennie między posiłkami.

WYWAR Z NASION SAŁATY na zapalenie płuc i astmę
Tym razem nie z liści, a z nasion możesz przygotować napar. Na szklankę pół litra wody daj 4-5 nasion.  Podgrzewaj 20 minut na małym ogniu. Pij 2 – 3 szklanki dziennie. 

Takim wywarem możesz także przemywać oczy w stanach zapalnych.

OKŁADY Z GOTOWANYCH  LIŚCI na trądzik
Możesz użyć liści po przygotowaniu wywaru na trawienie. Jeśli bierzesz świeże liście wystarczy, że zgnieciesz je i przelejesz wrzątkiem. Jak już się wystudzą skrop liście olejem słonecznikowym i połóż na twarz. Możesz dodatkowo włożyć liść w gazę i przykładać ją do twarzy, ale liście bezpośrednio na skórę będą lepiej działały. 

Takie okłady możemy stosować także na czyraki, oparzenia czy wrzody.

Wszystkie przepisy podane są według receptur Dr Jadwigi Górnickiej.Czekam na wasze pomysły! Jak jeszcze wykorzystujecie sałatę?

Pozdrawiam :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz